5 nejdražších zemí Evropy na trávení dovolené

Cestujete rádi po Evropě a chcete si užít trochu luxusu? Nebo se naopak chcete při cestování vyhnout předraženým místům? Níže se dočtete, kterých 5 evropských destinacích je nejdražších.

1. Monako

Přímořská země ležící u jihovýchodu Francie, často označovaná jako daňový ráj. V Monaku můžete díky daňovým úlevám pro bohaté potkat spoustu celebrit a osobností, z českého “rybníčku” např. tenistu Tomáše Berdycha. Služby jsou zde však oproti jiným evropským státům předražené, a pokud nedisponujete příliš velkým rozpočtem, doporučujeme ubytování ve Francii a Monako pouze navštěvovat.

2. Island

Tajuplný ostrov označovaný jako země ohně a ledu nabízí unikátní přírodní zajímavosti, především gejzíry, sopky nebo vodopády. Jelikož je však ostrov poměrně odříznut a jeho ekonomika závisí na rybolovu a cestovním ruchu, jsou ceny potravin a komodit vysoce vyšponované.  

3. Švýcarsko

Neutrální a německy mluvící stát má světu neustále co nabídnout, ať už to jsou místní Alpy, kultura či unikátní technologie a hodinářství. Švýcarsko rozhodně stojí za návštěvu, avšak musíte počítat s prodražením dovolené.

4. Norsko

Nejdražší stát z už tak ne příliš peněžence nakloněné Skandinávie, avšak jeho návštěva se po straně zážitků jednoznačně vyplatí. V Norsku očekávejte velkou ochotu a vstřícnost místních obyvatel, kdy Vám s čímkoliv pomůžou a rádi poradí. Pozoruhodné Fjordy, pohodový rybolov v překrásných zátokách, polární záře, vikingská kultura, to vše Vás čeká při návštěvě Norska.

5. Velká Británie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejlevnější z uvedených, pro Čechy však stále předražený stát. Ve Velké Británii stojí největší náklady ubytování a jídlo, zatímco oblečení a elektroniku můžete pořídit za cenu levnější, než u nás. Velká Británie nabízí velké množství různorodých zajímavostí a památek, od přírodních úkazů jako např. jezero Loch Ness nebo Stone Henge, až po kulturně bohatá města, jako je Oxford, Edinburgh nebo Londýn.

Napsat komentář