Babišův salám přišel o značku kvality, inspekce tam nenašla dostatek masa, firma ji přesto dál používá

O značku kvality KLASA přišel salám Čeřínek společnosti Kostelecké uzeniny. Stalo se tak na základě výsledku kontroly Státní veterinární správy. Výrobek obsahoval nižší podíl masa, než výrobce deklaruje na etiketě výrobku. Informovala o tom v březnu Lenka Rezková  ze Státního zemědělského intervenčního fondu.           

Firma, spadající do koncernu Agrofert, který vlastní svěřenecký fond premiéra Babiše, prestižní označení u výrobku přesto stále používá. Minimálně na webových stránkách Kosteleckých uzenin.

Snímek obrazovky ze dne 26.6.2020

KLASA je prestižní ocenění, které se uděluje jen prověřeným kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům. Ty musí splňovat platné legislativní požadavky a nadstandardní kvalitativní kritéria. Nároky pro udělení značky jsou přísnější než běžné hygienické a potravinářské legislativní požadavky. Vlastníkem je Ministerstvo zemědělství, Státní zemědělský intervenční fond ji administruje.

Státní veterinární správa při laboratorním vyšetření oceněného výrobku Čeřínek prokázala nižší podíl masa, než je uveden na etiketě výrobku. Výrobce se tím dopustil klamání spotřebitele a porušil Metodiku pro udělování značky KLASA.

“Naším cílem je zajišťovat, aby v portfoliu oceněných výrobků značkou KLASA byly nabízeny jen skutečně maximálně kvalitní výrobky. Spotřebitelé se proto mohou při jakékoli pochybnosti v souvislosti s oceněnými výrobky obrátit na naši infolinku info@eklasa.cz. Každý podnět obratem řešíme a předáváme dozorovým orgánům k prošetření,” dodala Rezková.

Napsat komentář