Ekonomika zpomaluje, kde získat poptávky pro naši firmu? Máme řešení!

Poslední rok byl složitý pro celou řadu firem a ta naše nebyla výjimkou. Zabýváme se stavebními pracemi, konkrétně rekonstruujeme bytová jádra. Zákazníků nám citelně ubylo. Nejdříve se lidé báli koronaviru, nyní mají strach utrácet peníze. Bojí se, že bude hůř, a tak raději šetří. Museli jsme se tedy sami aktivně pustit do shánění zakázek.

Před pandemií Covid-19 jsme měli práce dost. Zákazníci chodili sami, našli si nás na internetu, případně jim nás doporučili jejich známí. Nyní je musíme oslovovat my. Osvědčilo se nám využívat poptávkové portály.

Co jsou poptávkové servery?

Na poptávkové servery lidé dávají poptávky, o jaké služby mají zájem. My jako dodavatelé můžeme a jejich poptávky reagovat, nabízet jim naši práci. Jim takových nabídek přijde několik, takže si pak mohou vybrat, která je pro ně nejvýhodnější.

Jaké české poptávkové servery existují?

Nám se na poptávkových serverech daří. Dáváme si záležet na přípravě každé jedné poptávky, snažíme se nabízet opravdu konkurenceschopné ceny a být vstřícní. Každou poptávku pročteme a reagujeme na ni konkrétně, nekopírujeme žádnou obecnou nabídku. A jaké portály využíváme?

1. Stavební zakázky poptávky

Portál www.stavebni-zakazky-poptavky.cz je určen přímo pro stavební firmy, takže ideální pro nás. Aktuálně tam jsou desetitisíce zakázek, tisíce z nich pochází z posledního týdne. Líbí se mi funkcionalita, že když otevřete detail poptávky, vidíte dole i další podobné z dané lokality.

2. Zakázky poptávky

Nejen pro stavební firmy bude fungovat portál zakazky-poptavky.cz. Najdete tam i kategorie reklama a tisk, elektro, nábytek, počítače a software, potravinářství, dřevo, doprava atd. Stejně jako u předchozí služby vám po registraci budou poptávky a zakázky chodit e-mailem, sami tedy nemusíte aktivně nic vyhledávat.

3. České zakázky

Posledním portálem, který jsme vyzkoušeli, je české-zakazky.cz. Funguje podobně jako další dva zmiňované, opět obsahuje řadu kategorií, nejen z oboru stavebnictví. Aktuálně je tam možné získat členství na 2 měsíce zdarma.

Vyzkoušejte, zda budou tyto servery fungovat i pro vás.

Napsat komentář